FORD MONDEO 2.0 Scti (240 Hk) Stationcar Forhjulstræk Automatisk
Har været startet og kørt med, på lokationen.
KM-visning: 264992
Vurderet resterende dækmønster:
1. aksel: ca. 4 mm
2. aksel: ca. 4 mm
Køretøjet har klimaanlæg
Der er 3 nøgle til køretøjet
Køretøjet har p-sensor foran og bagtil.
Køretøjet har huller foran, bagved, på siderne, på taget samt på sidespejlene efter udrykningslamper.
Midterkonsollen har huller/defekt.
Antenne mangler.
Der er dobbelt hundebur bag i bilen,
17" alufælge.
Der er buler i venstre fordør, venstre bagskærm samt motorhjelm.
Der er buler i tagkant over døre i begge sider.
Begge forsæder er sunket sammen i polstringen/skummet.
Begge forsæder er el-justerbare, førersædet er med memoryskum.
Der er ikke betalt dansk registreringsafgift på denne bil.
Der tilkommer ikke moms på denne bil.
Bilen har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Bilen har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køber skal selv sørge for afhentning af bilen.
Bilen SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at Bilen ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 39207 AN11628 |
Ford
Mondeo
26. Juni 2014
24-07-2020
2013
264992
Slidt
4 x 2
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.