ISOLERET CONTAINER med udstyr til anlæg af skøjtebane, container med køle/blæse enheder samt ca. 4000 liter ETHYLENGLYCOL Long Life frost- og antikorrosionsmiddel.
Den ene container er isoleret og indeholder diverse eltavler med mere. Se foto
Bredde ca 2.45 m
Højde ca. 2.85 m
Længde ca. 13,60 m
Den anden består af køle/blæse enheder til container 1.
ETHYLENGLYCOL Long Life Long Life frost- og antikorrosionsmiddel.
Produkt: Ethylenglykol Long Life færdig blandet 40/60
Fabrikat : GLAD
Mængde Ca. 4000 liter
Leve tid i anlæg . 15-25 År
Anlægget har været serviceret af Coromatic A/S
Sidste eftersyn år 2020
Indeholder bla:
Elmåler
El skabe
Ekstra separat el tavle, flytbar
TRANE RTUB 216 - EKN2333 Vandkøleaggregat
Olie: ester 023E/048E
TRANE ADAPTIVE CONTROL
DANFOSS udstyr
SEARLE kølesystem
Containerne er sammenbygget på en stålramme og skal flyttes samlet. Der skal påregnes kraner til afhentningen.
Anlægget kan fryse et areal på 1266 m2 ved luft temp. på max. +5 grader celsius. Se foto af anlæg
Containerne har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Containerne har naturligt slitage som må forventes i forhold til brug.
Containerne kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning.
Containerne SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget på vegne af sælger.
B2B nummer | 27696-2 |
Længde (m): |
13,6
Højde (m): |
2,85
Bredde (m): |
2,45
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.