MERCEDES SPRINTER 315 CDI, 150 HK, 110 KW, AUTOMATIK
KM-visning: 78907 km
Sidst synet: 06/04-2022
Køretøjets instrumentbord/midterkonsol har defekter/huller.
Der er greb/håndtag har skader/defekter. Håndtag udvendig på højre skydedør mangler.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 6 mm
Der er huller fra lygter/udstyr på foran og på bagved, fra udryknings lamper.
Der er fyr i bilen – EBERSPACHER, airtronic er ikke afprøvet.
Der er 6 sæder inklusive førersæde.
Pærer kontrollampe lyser.
Der er betræk på fører og passagersæde er gennemslidte.
Der er sikkerhedsglas i alle ruder.
Der er buler på: motorhjelm, venstre forskærm, venstre fordør, venstre skydedør, venstre bagskærm, højre bagdør, højre bagskærm, højre skydedør, højre fordør og højre a-stolpe.
Der er ’’sidebars’’ i begge sider.
Der er nummerpladelys defekt.
Der er trådgitter-hylder i bagagerum.
Køretøj har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.