Beskrivelse
NEWBRIDGE VENTURER sejlbåd
Årgang ukendt.
Ingen motor, men mulighed for montering af udenbordsmotor under dørken.
Båden er i visuel og mekanisk dårlig stand, større renovering må påregnes.
Designer: Bill Dixon
Bygget: Newbridge Boats Ltd, Dorset
LOA: 6,71m (22ft 0in)
LWL: 5,52m (18ft 1in)
Bredde: 2,39 m (7 fod 10 tommer)
Dybgang: 0,69 m (2 ft 3 in)
Slagvolumen: 1.240 kg
Ballast: 525 kg
Køl: Lænse/Tvilling
Konstruktion ukendt tilstand.
Rigning og sejl ukendt tilstand.
Der er 4 sovepladser i 1 kahyt, dobbelt køje i stævn og 2 x enkeltsenge.
Der er kabys med gaskomfur med 2 brændere & grill, stålvask (12V koldt vands forsyning) med afløb.
Der er saloon bord.
12V kabinelys.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Materiellet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Materiellet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Materiellet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af materiellet.
Materiellet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af materiellet på vegne af sælger.
B2B nummer | 50196 |
Mærke: |
NEWBRIDGE VENTURER
|
Model: |
8320
|
Bredde (m): |
2,39 m
|
Dybdegang (m): |
0,69 m
|
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.
|