SKODA Superb Combi 3.6 V6 260 Hk Stationcar 4x4 Dsg
Køretøjet har været startet og kørt med, på lokationen
KM-visning: 174535
Der er 1 stk. nøgler til køretøjet.
Køretøjet har P-sensor bagved.
Midterkonsol/instrumentbord har huller/defekter.
Køretøjet har huller indvendigt på bagklap efter udrykningslamper.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 6 mm
Webasto oliefyr med fjernbetjening.
Der mangler bagsæde.
Der mangler SKODA emblem foran.
Der er ridser på højre forskærm, motorhjelm, forkofanger, begge døre og bagskærm i højre side, bagkofanger, hele venstre side samt taget.
Motor larmer, klonk lyde.
Aftageligt anhængertræk.
2000 kg (Med bremser)
750 kg (Uden bremser)
Der er ikke betalt dansk registreringsafgift på denne bil.
Der tilkommer ikke moms på denne bil.
Bilen har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Bilen har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køber skal selv sørge for afhentning af bilen.
Bilen SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at Bilen ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 39902 AE25149 -2 |
SKODA
SUPERB
16. April 2013
14-04-2021
2297
174535
Slidt
4 X 4
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.