Beskrivelse
VOLVO FM400, 400 HK, 294 KW, 8x2, automatik
KM-visning: 255003 km
Sidst synet: 01/03-2022
Totalvægt: 32000 kg
Last: 19700 kg
Køretøjet har været startet og kørt med, på lokationen.
Køretøjet har aircondition.
Forrude, lys, lygter og spejle er uden væsentlige synlige fejl.
Vurderet resterende dækmønster: 1 aksel ca. 6 mm, 2 aksel ca. 6 mm, 3 aksel ca. 5 mm, 4 aksel ca. 10 mm.
Dækstørrelse: 385/80 x 22,5
Der er varmefyr i bilen – WEBASTO.
Der er bakkamera.
Der er VOLVO TACHOGRAF.
Vægt til akselbelastning.
Der er værktøjskasse i venstre side.
Der er overfladerust i venstre dør og trin indvendig.
SAWO kroghejs 26 tons, type: 25259, årgang: 2016.
Luftaffjedret bagaksler.
Førersæde betræk slidt igennem.
Slidhuller i venstre dørbeklædning indvendig.
Der er centralsmøring.
Meget utæt for trykluft.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
OBS: Dette køretøj kan besigtiges, af godkendte B2BAuctions bydere, efter aftale på info@b2bauctions.dk / tlf.: 7025 1414 følgende dage og tidsrum:
Mandag kl. 12:00 – 15:00
Onsdag kl. 09:00 – 12:00
Navn, firmanavn, adresse og CVR-nummer, skal oplyses ved mail aftale hvor der udleveres et besigtigelsesnummer.
Besigtigelsesnummer skal oplyses ved besøget for besigtigelse.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 49177 XC88335 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Mærke: |
VOLVO
|
Model: |
FM 400
|
Type: |
8X2
|
Første registreringsdato: |
2008-10-30
|
Sidste synsdato: |
2022-03-01
|
Tilkommer der moms?: |
Ja
|
EURO-norm: |
V
|
Drivmiddel: |
Diesel
|
Totalvægt (Kg): |
32000
|
Km visning: |
255003
|
Nummerplade: |
Sælges uden
|
Startet: |
Ja
|
Anhængertræk: |
Nej
|
Kabinetilstand: |
Slidt
|
Aksel konfiguration: |
8 x 2
|
Kabinekøling: |
A/C
|
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.
|