Beskrivelse
Brenderup bådtrailer med båd, SELCO
Bådtrailer:
2 akslet.
Støttehjul.
Påløbsbremser.
Stelnummer: 395118
Egenvægt 425 kg.
Totalvægt: 1600 kg.
Længde: ca. 6,90 m
Bredde: ca. 2,10 m
Hjul 155/80 RIS
Vurderet resterende dækmønster: ca. 6 mm
Spil mærke: DL 2000 Capacity 907 kg.
Makeringslygter i venstre side ødelagt.
Makeringslygte på bom ødelagt.
Venstre baglygte er revnet.
Næsehjulet er ødelagt.
Lyset er ikke kontrolleret.
Båd SELCO, glasfiber:
Længde ca.: 5,40 m
Bredde ca.: 2,0 m
2 sæder i front, og træbænk i siden.
Rat.
Gearvælger af mærket: QUICK SILVER.
1 stk. nøgle.
Et lille rum i fronten med 3 redningsveste (stand ukendt).
2 benzin tanke, manuel lænsepumpe eks. batteri.
Stænger til bådkaleche, nyt overtræk til båden.
Der ligger linoleum på gulvet.
Motor, MERCURY 40 HK, 2 takt motor.
Oil injected 40
SN18871-0
Sælger oplyser at motoren har været tørnet, men mangler benzin, kan starte.
Sælger oplyser at motoren kan starte.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Sælges uden nummerplade.
Materiellet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Materiellet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Materiellet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af materiellet.
Materiellet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af materiellet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 54907-2 |
Tilkommer der moms?: |
Nej
|
Drivmiddel: |
Benzin
|
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.
|