BRENDERUP trailer 2 akslet, A13238
Størrelse, ca.: længde – 415 cm, bredde – 206 cm, højde – 170 cm (med ruf).
Lad størrelse, ca.: længde indvendig – 310 cm, bredde indvendig – 178 cm, højde – 70 cm.
Totalvægt, ca.: 2500 kg.
Last, ca.: 2000 kg.
Dækstørrelse: 1 aksel – 195/70 R14, 2 aksel – 195/70 R14.
Vurderet resterende dækmønster: for – ca. 3 mm, bag – ca. 1 mm.
Trailer er med påløbsbremser og støttehjul.
Trailer er med træfiner bund.
Der er metal sider, som kan lægges ned.
El-stik og standard kugletræk.
Fremstår med rust og brugsmærker.
Lys er ikke kontrolleret.
Trailer var ikke funktionstestet.
Trailer er med ruf, hvor side, front og gavl kan åbnes.
Højde på ruf fra trailergulv til top er ca. 95/100 cm.
Højde sidefjeld og gavle/front er ca. 34 cm.
Aluminium stykker til afstivning på alle sider.
Surringsøjer i bund.
Front stykker er bulet.
Der er rust på støttehjul.
Traileren har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Traileren har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Traileren kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af traileren.
Traileren SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af traileren på vegne af sælger.
B2B nummer | 62015 AA4945 |
AA4945
UH2000D98DP432802
BRENDERUP
UOPLYST
2013-03-19
2500
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.