CASE CX 240 gravemaskine på bånd med LEICA 2D styringssystem samt BECO hurtig skifte og planér skovl, samt 2 graveskovle, ROUG olietank samt 5 meter lange køreplader.
Årgang: 2006
Timer: 7.354,7. Se foto.
Undervogn: sælger oplyser at den ser pæn ud/er ikke slidt ned. Se foto
Båndbredde: 0,80. Se foto.
Sælger oplyser følgende tilbehør:
Leica 2D styringssystem. Se foto
Graveskovl bredde ca. 0,80 meter. Se foto.
Graveskovl bredde ca. 1,20 meter. Se foto.
Roug Olietank, 1400 liter, årgang 2009. se foto
Dimension på tank:
Bredde: ca. 1,30
Højde: ca. 1,90
Dybde: ca. 1,20
Køreplader 6 stk. stål/træ. Se foto.
Dimension på køreplader:
Bredde: ca. 1,00 meter
Højde/tykkelse: ca. 0,12 meter
Længde: ca. 5,0 meter
Sidste service udført ved 7.094 timer. Se foto
Næste service ved 7.394 timer. Se foto
Sælger oplyser at produktet virkede ved henstilling.
Rust/ridser/buler/slidtage efter alder og brug.
Gravemaskinen har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Gravemaskinen har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Gravemaskinen kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning.
Gravemaskinen SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget på vegne af sælger.
B2B nummer | 49764-49766-2 |
CASE
CX 240
24300
Sidst Serviceret: |
ved 7.094 timer
2006
Time tæller visning: |
7.354,7
Almindelig slitage
CE Mærket: |
Generel samlet vurdering: |