FORD 7840 POWERSTAR SLE, 4WD traktor med frontlæsser, skovl og pallegafler
Sælger har startet og kørt traktoren på pladsen. Se video
Årgang 1998
Timer: 3149 - Sælger oplyser, at timetælleren ikke viser korrekt, den er skiftet en gang.
Frontlæsser:
VETO FX-14 Hydraulic
Sælger oplyser, at frontlæsser er dobbeltvirkende, kan løfte og klemme/presse
Sælger oplyser, at frontlæsseren er slidt i bøsninger til tilt.
NORDSTEN pallegafler
Baglift:
ZUIDBERG Frontlift, funktionalitet ukendt
Hydraulikudtag bagest
Hydraulikudtag front
PTO bag
Ved gennemgang er observeret følgende:
Rust omkring førerhus/skærme og døre. Se foto
Rust omkring motorhjelmen. Se foto
Begge forskærme har skader/revner. Se foto
Skade/hul på førerhus bagest i venstre side. Se foto
Strømudtag bag. Se foto
GRAMMER Førersæde slidt/hul. Se foto
Skovl bredde: ca. 2,20 meter
Sælger oplyser at traktoren virkede ved hensætning på lager.
Registreringsattest medfølger.
Traktoren har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Traktoren har naturligt slitage som må forventes i forhold til timer og alder.
Traktoren kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af traktoren.
Traktoren SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af traktoren på vegne af sælger.
B2B nummer | 60258 |
FORD
7840
4 WD
1996-01-08
1998-08-26
7500
1998
Time tæller visning: |
3149
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.