IZO MASKIN IZOBEL 612 ismaskine
Maskine til vedligehold af skøjtehaller m. v.
Model: 612
Serienummer: 1218
Årgang: 2017
Timetæller visning: 33
Sælger oplyser at maskinen taber hurtigt strøm.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 20 mm
Dækstørrelse: 245 / 75 x 16
Arbejdsbredde – ca. 2200 mm
Vægt, ca. 4500 kg
Maskinen har været kørt med, på lokationen.
Reservehjul medfølger.
Lader medfølger.
Diverse ekstra / løse skær med mere.
Der er små lakskader på højre forhjørne.
Der er meget få brugsspor.
Maskine er ikke funktionstestet.
Ladeapparat til ismaskine virker.
400 volt.
Der er pumpeenhed til ismaskine.
Pumpeenhed har ikke været prøvet.
Der er ekstra skær til ismaskine – ubrugte.
ICECAT ice scraper.
Nummer: 18.2200.127.126
Reservehjul til ismaskine – ubrugt.
Maskinen har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Maskinen har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af maskinen.
Maskinen SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af maskinen på vegne af sælger.
B2B nummer | 59342 59343 59344 |
IZO MASKIN
IZOBEL 612
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.