JOHN DEERE 6430 PREMIUM
Første registreringsdato: 2012-01-26
Timetæller-visning: 6301,7
4 - cylinder diesel 131 HK / 96 KW
Traktoren har været startet med ekstern strøm og kørt med på lokationen.
Der er 1 stk. nøgle til traktoren.
Der er enkelte pærer der er defekte.
Kraftudtag, PTO for og bag.
Hydrauliske udtag for og bag.
Der er 7 polet el stik.
Der er 3 punkts lift for og bag.
Dækstørrelse (græsdæk) - For: 600/50x22,5 Bag: 710/55x34
Vurderet resterende dækmønster - For: ca. 20 mm Bag: ca. 15 mm
ZUIDBERG frontlift, Topstang mangle
Topstang mangler bag.
Frontlæsser, John Deere 633, med Quickshift
Traktoren har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Traktoren har naturligt slitage som må forventes i forhold til timer og alder.
Traktoren kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af traktoren.
Traktoren SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af traktoren på vegne af sælger.
| B2B nummer | 67358 VU707 |
VU707
1L06430XHBP670212
JOHN DEERE
6430 PREMIUM
6430 MED 480/70R38
2012-01-26
| Drivmiddel: |
9000
| Kabinetilstand: |
Almindelig slitage
| Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.