Beskrivelse
OBS! sælges UDEN registreringsattest - har ikke været indregistreret.
Fabrikant: KUBOTA.
Type: 4 x 4, hydrostatisk, L4240 kompakttraktor.
De sidste 5 cifre i Chassisnummer: 60713
Timetæller visning: 2423,4
Drivmiddel: diesel
Motor: 4 cylinder, ca. 42 HK
Traktor har været startet og kørt med på lokationen.
Traktor har været startet, men advarselslampe slukkede ikke – P bremse. (se foto)
Der er 1 stk. nøgle til traktor.
Egenvægt, ca.: 2000 kg.
Forrude, lygter og spejle er uden væsentlige synlige fejl.
Enkelte pærer er defekte.
Kraftudtag, PTO for og bag.
PTO drevet med hydraulisk højre/venstre sving.
Hydrauliske udtag for og bag.
Der er 7 polet elstik bag.
Der er 3 punkts lift for og bag.
Vurderet resterende dækmønster: for – ca. 0 mm, bag – ca. 8-10 mm.
Dækstørrelse: for – 215/80 x 15, bag – 355/80 x 20.
HEVA frontlift.
Monteret med STENSBALLE fejekost.
Skærm på kosten har buler.
Arbejdsbredde, ca. 150 cm.
Kostediameter, ca. 50 cm.
Type: FF1500PA.
Kosten er afprøvet – virker ok.
Typeplade på traktor er tæret væk.
Topstang mangler på baglift.
Kontrollampe til P-bremse slukker ikke altid.
Pedalen til frem/tilbagekørsel hænger.
Øverste gaffelstykke på højre løftecylinder til bagliften er knækket af.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Sælges uden nummerplade.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.