Beskrivelse
MALEX el. køretøj med el-tippelad.
Køretøjet har været startet og kørt med, på lokationen.
Timetæller / km tæller defekt.
Der er 1 stk. nøgler til køretøjet.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 3-4 mm
Dækstørrelse: 18,5 x 8,5
Lad mål: længde – ca. 1150 mm, bredde – ca. 1220 mm, sidespjæld højde – ca. 230 mm, forhøjet til – ca. 540 mm.
Der er konstateret defekt lys, flere defekte pærer, højre forlygte smadret.
Førersæde defekt.
Der er skade på fronten i højre side.
Parkeringsbremsen har meget begrænset funktion.
Ved dansk køb tilkommer moms på denne auktion.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 59327 CG94135 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Mærke: |
MELEX
|
Model: |
-
|
Type: |
UOPLYST
|
Første registreringsdato: |
2010-03-31
|
Sidste synsdato: |
2016-08-01
|
Totalvægt (Kg): |
1240
|
Startet: |
Ja
|
Anhængertræk: |
Ja
|
Aksel konfiguration: |
4 x 2
|
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.
|