MASSEY-FERGUSON MF 2430 GE , 4WD med front og bag lift og ekstra sæt hjul.
Årgang 2006
Timer: 5466,7
Totalvægt: 5.550 kg
Reg.nr.: UM 853
Sælger har startet/kørt traktoren på pladsen. Se video
Sælger oplyser at traktoren har det med at springe ud af femte gear. Ukendt fejl
Ved gennemgang er der blandt andet bemærket/oplyst følgende:
Sælger oplyser at der medfølger ekstra sæt hjul. Se foto
Hydraulik udtag for/bag
Drivmiddel: Diesel
Front/Bag lift
PTO bag
Der er rust/tæring ved indstigning til kabine, mellem bagskærme og førerkabine. Se foto
Højre sidespejl er revnet. Se foto
Gummi liste ved forrude sidder løs. Se foto
GRAMMER førersæde. Se foto
Strømudtag bag. Se foto
Sælger oplyser at traktoren virkede ved hensætning på lager.
Rust/ridser/buler/slitage efter alder og brug
Traktoren har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Traktoren har naturligt slitage som må forventes i forhold til timer og alder.
Traktoren kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af traktoren.
Traktoren SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af traktoren på vegne af sælger.
| B2B nummer | 61603/10211 |
UM853
Y21DLCMW21551
MASSEY FERGUSON
MF 2430
4 WD
2006-06-21
| Drivmiddel: |
5550
| Model Årgang: |
2006
| Time tæller visning: |
5466,75466,75466,7
| Nummerplade: |
| Startet: |
| Kabinetilstand: |
Almindelig slitage
| Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.