Beskrivelse
1 stk. MEISNER JENSEN KØBENHAVN brandpumpe.
Model: ASTER 31B.
Nummer: 82-9590
Med VOLKSWAGENWERK AG WEST motor, Germany – tørner.
Type: 126A.
Motor nummer: 126-089493.
KBA: 10178, Aust: A
På 1 akslet trailer, med 2 slanger a C4M, pumpen kan afmonteres.
3 stk. vand brandpumper, manuel – se foto.
3 stk. HIPOLITO automatik lamper olie, model: H502 – kasser har skade, 1 stk. mangler glas – se foto.
1 stk. PIONJAR BRH-50 nedbrydnings hammer, 6 mejsler, værktøjssæt.
Kasse med blandet udstyr: tovværk, slanger, dyser m.m. – se foto.
Fylder 2 pallepladser, ca.:
L x B x H: 270 x 150 x 110 cm – vægt, ca. 320 kg.
L x B x H: 120 x 85 x 140 cm – vægt ca. 195 kg.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Materiellet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Materiellet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Materiellet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af materiellet.
Materiellet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af materiellet på vegne af sælger.
| B2B nummer | 67417 67418 |
| Tilkommer der moms?: |
Ja
|
| Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.
|