Beskrivelse
MERCEDES-BENZ VITO 113 CDI
Bilen startede straks uden mislyd og er kørt på pladsen
Bilen har været brugt af Danmarks Radio som sendevogn
Hejs antenne samt speciel el installation er demonteret og hul i tag er lukket
Der er en del almindelig el installation i bilen
Karrosseriet fremstår i rigtig pæn stand med meget begrænset ridser, skrammer og lidt kantrust ved forskærme
Der er delvis adskillelse i varerum med bordplade og skuffesystem.
Der er skinnesystems i bund i forreste del af varerum.
Kabine og sæder fremstår i pæn stand
Der er synsfri træk på bilen. Uden bremse: 750 kg, med bremse: 2100 kg
Km: 236.769
Seneste periodesyn d.: 15.12.2021 uden anmærkning
Der er ikke betalt dansk registrerings afgift på bilen
Der tilkommer moms
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 56564, XM96678 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Mærke: |
MERCEDES-BENZ
|
Model: |
VITO
|
Type: |
113 CDI
|
Første registreringsdato: |
2011-11-29
|
Sidste synsdato: |
2021-12-15
|
Er der betalt dansk registreringsafgift på dette køretøj?: |
Nej
|
Tilkommer der moms?: |
Ja
|
EURO-norm: |
V
|
Anhængertræk træk af vægt (uden bremser): |
750
|
Drivmiddel: |
Diesel
|
Totalvægt (Kg): |
3200
|
Km visning: |
236.769
|
Nummerplade: |
Sælges uden
|
Startet: |
Ja
|
Anhængertræk: |
Ja
|
Kabinetilstand: |
God
|
Aksel konfiguration: |
4 x 2
|
Kabinekøling: |
A/C
|
Generel samlet vurdering: |
B: Materiellet er i brugsmæssig stand, men kan have mindre fejl.
|