NIMOS DM-TRAC Comfort redskabsbærer med frontklipper, kost og skrabeblad
Maskinen er startet og testkørt på pladsen, af sælger.
Årgang 2004
Timer 1.105,6 - Se foto
Egenvægt 1.320 kg
Maskinen har GRAMMER sæde.
Maskinen mangler sidespejlene.
Maskinen har et lille lad bagest.
Maskinen har hydraulikudtag i fronten og bagest.
Vinduer og lygter er uden væsentlige synlige fejl.
Maskinen er monteret med GMR/Stensballe FH 1800 P - rotorklipper
Følgende udstyr medfølger til maskinen:
Hydraulisk skrabeblad med A-ramme
Bredde ca. 2,15 meter
Højde ca. 1,00 meter
Dybde ca. 1,15 meter
RIMAS kost med A-ramme
Årgang 2004
Totalbredde ca. 1,65 meter
Højde ca. 1,15 meter
Dybde ca. 1,40 meter
Sælger oplyser at maskinen og materiellet sidst har været i brug i 2022 og fungerede da det blev hensat til lager.
Maskinen har / kan have: rust, gennemtærring og stenslag.
Buler/ridser efter alder og brug, se foto.
Maskinen sælges uden nummerplader, har ikke været indregistreret.
Der tilkommer moms på denne auktion.
Maskinen har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Maskinen har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af maskinen.
Maskinen SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af maskinen på vegne af sælger.
B2B nummer | 49954 49955 49956 |
NIMOS DM-TRAC Comfort
Time tæller visning: |
1.105,6
CE Mærket: |
Generel samlet vurdering: |