Beskrivelse
RANSOMES 9016 5 meter rotorslåmaskine med 811 rotorklippere
Der er 1 nøgle til maskinen.
4-hjulstræk med hydraulisk fremdrift.
Lys er ikke kontrolleret.
Der er 4-cylindre, turbo diesel motor, 64,9 KW DETROIT diesel.
Klippebredde ca. 5000 mm
Timetal: 4.887 timer
Vægt: 2.880 kg
Dækstørrelse: for – 29x13.50x15, bag – 26x12.00x12.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 10 mm
Transportmål:
Længde – 4700 mm
Bredde – 2500 mm
Højde – 2500 mm
Batterier er defekte, ladning forsøgt, opstart med ekstern power.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 50914 -2 |
Mærke: |
RANSOMES
|
Model: |
9016
|
Tilkommer der moms?: |
Ja
|
Drivmiddel: |
Diesel
|
Time tæller visning: |
4887
|
Startet: |
Ja
|
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.
|