Beskrivelse
SEAT IBIZA 1,2 TDI, ecomotive, 75 HK, 55 KW
KM-visning: 227591 km
Sidst synet: 13/01-2021
Euronorm: euro V
Køretøjet kan ikke starte.
Der er 1 stk. nøgle til køretøjet.
Køretøjet har klimaanlæg.
Forrude, lygter og spejle er uden væsentlige synlige fejl.
Lys er ikke kontrolleret.
Der er stenslag på motorhjelm.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 2-3 mm
Motor tørner men starter ikke.
Betræk på førersædet er sligt igennem.
SEAT-emblem på fronten er defekt.
Der er skade på forkofanger venstre side, venstre bagdør og bagskærm.
Antageligt defekt motorstyringsenhed.
Der er lille lakskade på bagkofanger venstre side.
Der er lakskade på højre for og bagdør.
Der er bule i venstre forskærm.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 58564 BD26555 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Mærke: |
SEAT
|
Model: |
IBIZA
|
Type: |
1,2 TDI ECOMOTIVE
|
Første registreringsdato: |
2011-03-11
|
Sidste synsdato: |
2021-01-13
|
Er der betalt dansk registreringsafgift på dette køretøj?: |
Ja
|
Tilkommer der moms?: |
Nej
|
Drivmiddel: |
Diesel
|
Totalvægt (Kg): |
1601
|
Km visning: |
227591
|
Nummerplade: |
Sælges uden
|
Startet: |
Nej
|
Anhængertræk: |
Nej
|
Kabinetilstand: |
Har huller
|
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.
|