Beskrivelse
TOYOTA DYNA 100 3,0, D-4D, D. CAB, MSV, Y2P, 109 HK, 80 KW
KM-visning: 175.907 km
Sidst synet: 17/06-2022
Køretøjet har været startet med booster og kørt med, på lokationen.
Der er 3 stk. nøgler til køretøjet.
Lys er uden væsentlige synlige fejl.
Der er stenslag i forruden.
Det er defekter på lygter og spejle – højre side, se foto.
Der er stenslag på motorhjelmen.
Køretøjet har anhængertræk.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 5 mm
Der er 5 sæder inklusive førersædet.
Supplerende oplysninger fra registrerings attest: åbent lad med sidefjæle.
Der er rust langs kant af dørene og siderne.
Lad i træfiner.
Gult blink på taget.
Der er plast værktøjskasse i venstre side.
Der er en lille kran på ledet, max løft 250 kg – defekt.
Totalvægt: 3210 kg
Lasteevne: 1419 kg
Der er bule på forkofanger.
Ved dansk køb tilkommer moms på denne auktion.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 59275 VU93999 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Mærke: |
TOYOTA
|
Model: |
DYNA 100
|
Type: |
3,0 D-4D D.CAB MSV.
|
Første registreringsdato: |
2008-05-15
|
Sidste synsdato: |
2022-06-17
|
Tilkommer der moms?: |
Ja
|
Anhængertræk træk af vægt (uden bremser): |
750
|
Drivmiddel: |
Diesel
|
Totalvægt (Kg): |
3210
|
Time tæller visning: |
175907
|
Startet: |
Ja
|
Anhængertræk: |
Ja
|
Kabinetilstand: |
Har huller
|
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.
|