Beskrivelse
VOLKSWAGEN PASSAT 1.8 TSI - 160 HK VARIANT
Bilen er startet og kørt med på pladsen.
Sælger oplyser, at bilen er fuld funktionel. Bilen er tidligere politibil
Årgang: 2013
KM: 155.307
Sidste service december md. 2021
Bilen er sidst synet 06-11-2018
Der er følgende info på bilen :
Bilen er udstyret med originalt VW navigationssystem.
Bilen har DEFA alarm system
Bilen har læder indtræk.
Bilen har El-justerbart førersæde
Bilen er ny lakeret.
Bilen har P-sensor forrest og bagest.
Bilen har hundegitter.
Bilen har 17" alufælge
Bilens forrude er revnet. Øvrige vinduer, spejle og lygter er uden væsentlige synlige fejl.
Vurderet resterende dækmønster:
1. aksel ca. 5 mm
2. aksel ca. 5 mm
Bilen har anhængertræk med synsfri sammenkobling / tilladt vægt af påhængskøretøj:
Med bremser: 13500kg
Uden bremser: 700 kg
Der medfølger 1 stk. nøgle til bilen.
Bilen sælges uden nummerplade.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 48766-2 AB31085 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Mærke: |
VW
|
Model: |
Passat
|
Første registreringsdato: |
7. December 2012
|
Sidste synsdato: |
06-11-2018
|
Er der betalt dansk registreringsafgift på dette køretøj?: |
Nej
|
Tilkommer der moms?: |
Nej
|
EURO-norm: |
Euro V
|
Anhængertræk træk af vægt (uden bremser): |
Med bremser: 1500kg Uden bremser: 700 kg
|
Drivmiddel: |
Benzin
|
Totalvægt (Kg): |
2110
|
Model Årgang: |
2013
|
Km visning: |
155.307
|
Nummerplade: |
Sælges uden
|
Startet: |
Ja
|
Anhængertræk: |
Nej
|
Aksel konfiguration: |
4 x 2
|
Kabinekøling: |
Klimaanlæg
|
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.
|