VW TOURAN 2,0 TDI, SCR, DSG7, 190 HK, 140 KW
KM-visning: 255.810 km
Sidst synet: 22/03-2023
Køretøjets instrumentbord/midterkonsol har defekter/huller.
Greb/håndtag har skader/defekter – ridset greb.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 5 mm
Der er huller fra lygter/udstyr foran, på tag og på bagklappen indvendigt.
17’’ alufælge, med brugsspor.
Der er hundegitter i bilen.
Der er ridser og mærker fra klistermærker hele vejen rundt om bilen.
Der er rust på bagklap og tag ved frontrude ramme.
Der er ridser på bagklap, bag kofanger, for kofanger, motorhjelm, højre og venstre fordør og bagdør, højre og venstre bagsmæk.
Der er buler på venstre dørpanel foran venstre baghjul, motorhjelm og bagklap.
Hattehylde mangler.
Nakkestøtte i midten bagerste sæde mangler.
Forrest trækkrog mangler.
Midterkonsol er itu ved passagersæde – se foto.
Køretøj har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.