Sælges uden registreringsattest, har ikke været indregistreret.
Fabrikant: YANMAR
Type: kompakttraktor, EF235, YT001, 4 x 4
De sidste 5 cifre i Chassisnummer: 12112
Timetæller visning: 1102,8
Drivmiddel: diesel
Motor: YANMAR 3 cylinder dieselmotor, 25 KW, 34 HK
Traktor har været startet og kørt med på lokationen.
Der er 1 stk. nøgle til traktoren.
Forrude, lys og spejle er uden væsentlige synlige fejl.
Enkelte defekte pærer.
Kraftudtag, PTO for og bag.
Hydrauliske udtag for og bag.
Der er 7 polet el stik bag.
Der er 3 punkts lift for og bag – topstang mangler bagpå.
Der er A-ramme.
Vurderet resterende dækmønster: for – ca. 7 mm, bag – ca. 8 mm.
Dækstørrelse: for – 24 x 8,5 – 12, bag – 315/80 x 16.
Påmonteret GMR/STENSBALLE fejekost.
Type: FF1300 MSA, nummer: 160913.
Arbejdsbredde: ca. 1,3 meter.
Kostediameter: ca. 40 cm.
PTO drevet, hydraulisk højre/venstre skift.
Der er en del overfladerust.
Diverse arbejdslygter – ikke funktionstestet, tilstand ukendt.
Traktoren har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Traktoren har naturligt slitage som må forventes i forhold til timer og alder.
Traktoren kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af traktoren.
Traktoren SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af traktoren på vegne af sælger.
| B2B nummer | 67638 |
FJ112112
| Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.