2 stk. MTU 6 V 183 TC 22 motorer med ZF LSG 1000 transmission
Type: 6 cyl. med turbo og ladeluftkøler.
Volumen: 10.6 l.
Brændstofsystem: Elektronisk indsprøjtning.
Brændstof: Diesel.
Driftstemperatur: 70 – 100 ° C.
Max. effekt: 220 kW /300 hk ved 2100 o/m.
Max. moment: 1360 Nm ved 1300 o/m.
Tomgangshastighed: 730 - 770 o/m.
Kølesystem: Vandkølet med elektrisk styret og olietrukket blæser
Sælger oplyser at motorerne virkede ved udtagelse
Ca. vægt pr. palle er 1700 kg
64758: timetæller-visning: 552
64757: timetæller-visning: 263
Størrelse pr. motor:
Længde: ca. 120 cm
Bredde: ca. 170 cm
Højde: ca. 160 cm
Materiellet har ridser.
Ved afhentning kan køber IKKE forvente assistance til læsning og surring af købt materiellet.
B2B nummer | 64758 64757 |
MTU
6 V
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.