Navn: DAPA.
Type: 2 akslet, 20 tons, P20 påhængsvogn
Stelnummer (sidste 5 cifre): 25881
Størrelse, ca.: længde med trækstang – 850 cm, bredde – 255 cm, højde – 220 cm.
Ladstørrelse, ca.: længde indvendig – 624 cm, bredde indvendig – 255 cm, højde – 138 cm.
Sidst synet: 20/04-2023 – betinget godkendt.
Årgang: 1999.
Egenvægt, ca.: 4450 kg.
Last, ca.: 15000 kg.
Dækstørrelse: 445/65 x 22,5.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 12 mm.
Trailer er med træfinerbund.
Der er diverse værktøjskasser.
Prodsøje.
El stik – militær type.
Fremstår med rust og brugsmærker.
Lys er ikke kontrolleret.
Traileren/påhængsvognen har været trukket rundt med på lokationen.
Luftaffjedret på begge aksler.
Snørekroge i sideprofiler.
Påhængsvognen har ridser.
Påhængsvognen har naturligt slitage som må forventes i forhold til timer og alder.
Påhængsvognen kan ikke besigtiges inden budgivning.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af påhængsvognen.
Sælges uden nummerplader.
Påhængsvognen sælges med frigørelsesattest fra Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse.
Ved afhentning kan køber IKKE forvente assistance til læsning og surring af købt påhængsvogn.
Påhængsvognen SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionsslutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af denne påhængsvogn på vegne af ejer.
| B2B nummer | 67533 |
71012
25881
DAPA
2 akslet, 20 tons, P20 påhængsvogn
| Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.