GROUND POWER UNIT (GPU) til fly start, S-215.
Motor: MERCEDES BENZ OM352 dieselmotor.
Time tæller visning: 12642
Fabrikant: ERNST POWER, H.P. ERNST & SØNS A/S
Fabrikant nummer: GPV nummer 10.160.2 / 1988
Generator fabrikant: PILLER
Batterier mangler.
Motor tørnet med ekstern strøm direkte på startmotor.
Der er flere kølerslanger og dele til styring på generator og motor der mangler / er mører
Start/stop knap mangler.
Tændingsnøgle mangler.
Dækstørrelse: 6.00 x 9
Vurderet resterende dækmønster: ca. 3-5 mm
Håndtag på en sideklap defekt / mangler.
Flere gasdæmpere på sideklapper defekte.
Højspændings generator adskilt.
Rude i klap til betjeningspanelet mangler.
Længde, ca.: 4400 mm (med op klappet trækstang)
Bredde, ca.: 1450 mm
Højde, ca.: 2400 mm
Vægt, ca.: 3500 kg
Materiellet har ridser.
B2B nummer | 58745 |
Generel samlet vurdering: |
C: Materiellet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.