MERCEDES BENZ VITO 119 CDI, KSV, lang, 4 x 4, AWD, aut.
KM-visning: 453.741 km
Sidst synet: 25/10-2024 – godkendt.
Køretøjet har været startet med booster og kørt med på lokationen.
Køretøjet har defekt batteri – ingen strøm, tager ikke imod ladestrøm.
Køretøjet har været startet, men advarselslampe slukkede ikke – motorfejl – se foto.
Køretøjet har navigation.
Forrude og lygter er uden væsentlige synlige fejl.
Enkelte pærer er defekte.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 4 mm
Der er 4 sæder inklusive førersædet.
Supplerende oplysninger (information fra registreringsattest): udrykningskørsel.
Der er ridser/mærker fra klistermærker/logo på begge sider og på motorhjelmen.
Der er skader på venstre og højre forskærm, højre for- og skydedør, højre dørpanel og sidespejl og på forreste kofanger i venstre side.
Hjulkapsel på venstre forhjul mangler.
Betræk på begge forsæder er defekte.
Køretøjet har diverse mangler, ridser, skrammer og mulige tæringer.
Køretøjet kan ikke besigtiges inden budgivning.
Der er ikke betalt Dansk registreringsafgift på dette køretøj.
Sælges uden nummerplader.
Køretøjet sælges kun med frigørelsesattest fra Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse, sælges uden registreringsattest.
Køber skal selv sørge for opstart, læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionsslutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af ejer.