MAN 8.153, 5 trins gearkasse
KM-visning: 142.722 km
Køretøjet har været startet med ekstern strøm og kørt med, på lokationen.
Køretøjet har defekt batteri.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 8 mm
Der er 3 sæder inklusive førersædet.
KIENZLE fartskriver.
Der er værktøjskasse i venstre side.
Der er ZEPRO læssebagsmæk med vippefunktion, læssebagsmæk virker ikke.
Plademål, ca. 1450 x 2500 mm, 750 kg løftekapacitet.
Tætningslister til do. faldet af/defekte.
Aluminiumpladen på lad bunden er vippet op bagerste imod læssebagsmæk.
Opbygget med fast kasse i aluminium med aluminium dørk bund.
Dør i højre side, døråbning ca. 1000 x 1900 mm.
Der er skade på begge sider af kassen.
Kassemål ca.: længde – 5000 mm, bredde – 2500 mm, højde – 2200 mm.
Lugtaffjedret bagaksel med fjernbetjening.
Lakrust på førerhushjørner og plade bag dørene – se foto.
Køretøjet har diverse mangler, ridser, skrammer og mulige tæringer.
Køretøjet kan ikke besigtiges inden budgivning.
Der er ikke betalt Dansk registreringsafgift på dette køretøj.
Sælges uden nummerplader.
Køretøjet sælges kun med frigørelsesattest fra Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse, sælges uden registreringsattest.
Køber skal selv sørge for opstart, læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionsslutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af ejer.