MERCEDES BENZ VITO 114 CDI, MPV, tourer, PRO, ekstra lang
KM-visning: 70.308 km
Sidst synet: 05/12-2023 – godkendt.
Køretøjet kan ikke starte.
Køretøjet kan læsses med truck.
Forrude, lygter og spejle er uden væsentlige synlige fejl.
Lys er ikke kontrolleret.
Køretøjet har anhængertræk – standard kugle, 13 polet el stik.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 5 mm
Der er 8 sæder inklusive førersædet.
Der er ridser/mærker fra klistermærker/logo på for- og bagdøre.
Motor delvist adskilt.
Totalvægt: 3255 kg
Last: 870 kg
Køretøjet har diverse mangler, ridser, skrammer og mulige tæringer.
Køretøjet kan ikke besigtiges inden budgivning.
Der er ikke betalt Dansk registreringsafgift på dette køretøj.
Sælges uden nummerplader.
Køretøjet sælges kun med frigørelsesattest fra Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse, sælges uden registreringsattest.
Køber skal selv sørge for opstart, læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionsslutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af ejer.
| B2B nummer | 67678 BS33965 |
BS33965
WDF44770513398484
MERCEDES-BENZ
Vito Tourer PRO
114 CDI MPV Ekstra lang
2017-12-08
| Sidste synsdato: |
2023-12-05
| Anhængertræk træk af vægt (uden bremser): |
| Drivmiddel: |
3255
| Km visning: |
70308
| Startet: |
| Anhængertræk: |
| Kabinetilstand: |
Almindelig slitage
| Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl, mangler samt evt. konstruktionsændringer.